Minútka s knihou

• Ostatná aktualizácia: streda, 19. apríl 2017, 20:42
    Napísal/a: Mgr. Adela Makšimová

• 18-apríl-2017 22:32

Počas marca sme si spríjemnili hodiny slovenského jazyka a literatúry akciou – Minútka s knihou. V úvode vyučovacej hodiny sa prihlásení študenti presunuli zo školských lavíc za katedru, aby sa podelili o svoje čitateľské zážitky.

Minútka s knihouKaždý študent si na vyučovaciu hodinu priniesol prečítanú alebo rozčítanú knihu, na ktorú chcel nalákať spolužiakov. Študenti dostali priestor, aby stručne porozprávali o knihe, ktorá je pre nich zaujímavá. Spolužiakom predstavili hlavné postavy a načrtli osnovu príbehu. Spomedzi literárnych druhov bola stopercentne zastúpená próza a objavovali sa detektívky, dievčenské romány aj autobiografické romány.
Niektorí študenti rozprávali o knihách tak zaujímavo, že ich na hodine požičali spolužiakom.

Minútka s knihou si našla svojich nadšencov medzi študentmi:
II. FL
Natálka Mochorovská – J. Moyes – Predtým ako som ťa spoznala