Zdravie & Krása a Nevesta 2017

• Ostatná aktualizácia: nedeľa, 26. február 2017, 21:48
    Napísal/a: Mgr. Jana Poľašková, jaz. korekcia článku Mgr. Stanislava Markovičová

• 20-február-2017 16:23

Zdravie & Krása a Nevesta 2017„Zdravie a veselá myseľ sú zdrojom krásy,“ povedal španielsky prozaik básnik a dramatik Miguel de Cervantes Saavedra.
Dňa 17. a 18. februára v Mestskej športovej hale v Michalovciach sa naša škola zúčastnila druhého ročníka trojvýstavy Zdravie & Krása a Nevesta 2017 s možnosťou oboznámiť širokú verejnosť s odbornými a praktickými vedomosťami žiakov našej školy.

Výstavy sa zúčastnili predajcovia popredných značiek zo sveta kozmetiky a odborníci zdravého životného štýlu, predajcovia svadobných trendov a mnoho ďalších predajcov.
Celý priebeh dvojdňovej výstavy spestrili i významní hostia - moderátorka Janka Hospodárová, MUDr. Igor Bukovský, dvojnásobný majster sveta v účesovej tvorbe Lukáš Očenáš a Marta Čurmová z Make-Up Studia.
V hlavnom programe, do ktorého bola zaradená prednáška MUDr. Bukovského pod názvom Potravinové intolerancie, alergie a senzitivity, vystúpili aj naši žiaci zo IV.M triedy - Pavol Kačmar a Kristína Barnová, ktorí odprezentovali svoju prácu Stredoškolskej odbornej činnosti s názvom Minerálne vody- ako si vybrať tú pravú? Žiaci pod vedením  PhDr. Martiny Gašparovej a Mgr. Aleny Michalovovej pripravili prezentačný stôl s minerálnymi vodami zo Slovenska, Čiech a Ukrajiny, ktoré ponúkali prítomným na ochutnávku v závislosti od  účinkov jednotlivých vôd. Celkovo bolo ponúkaných na ochutnávku 26 druhov minerálnych vôd.
Počas dvoch dní k príjemnej atmosfére výstavy prispeli aj žiačky Kristína Pavelková, Anna Ujjobbáďová, Patrícia Matiová z III.ZA triedy, ktoré študujú v odbore zdravotnícky asistent pod dohľadom Mgr. Jany Poľaškovej, Mgr. Jany Hudákovej a Mgr. Ivety Rusnákovej. Návštevníkom výstavy  poskytli meranie tlaku krvi (215 vyšetrení), vyšetrenie krvnej skupiny (220 vyšetrení), odber krvi na glykémiu (235 odberov), percentuálny podiel celkového tuku v tele, meranie viscerálneho tuku, meranie BMI (vyšetrených bolo 108 záujemcov).
Tieto dva dni výstavy sa niesli v duchu príjemnej atmosféry.

Zdravie & Krása a Nevesta 2017

fotogaléria