apríl 2024

Deň narcisov 2017 - vyhodnotenie

• Ostatná aktualizácia: pondelok, 10. apríl 2017, 20:33
    Napísal/a: Mgr. Anna Džadová, Mgr. Martina Stanková, Mgr. Adriana Brhlíková, koordinátorky MSČK, jaz. korekcia článku Mgr. Stanislava Markovičová

• 08-apríl-2017 21:03

V jediný deň v roku sa do ulíc vyberie 16 000 dobrovoľníkov všetkých vekových kategórií, aby nezištne pomohli iným. Za to patrí všetkým veľká vďaka, pretože bez ich nasadenia a ochoty by táto zbierka nebola možná. V tento deň pripli tisícom ľudí po celom Slovensku na odev narcis, ktorý pre onkologických pacientov znamená veľmi veľa, lebo je symbolom nádeje a prejavom podpory.

Deň narcisov 2017Za 20 rokov existencie najväčšej celoslovenskej finančnej zbierky na Slovensku Liga proti rakovine mohla aj vďaka Vám pomôcť tisíckam jednotlivcov, stovkám rodín, či desiatkam zdravotníckych zariadení, nemocníc, ako aj výskumným pracoviskám a občianskym združeniam. Liga proti rakovine od svojho vzniku prostredníctvom vlastných projektov skvalitňuje a zlepšuje život onkologickým pacientom a pomáha im jednoduchšie sa zaradiť do bežného života po skončení liečby.
21. ročník Dňa narcisov, ktorý sa uskutočnil v piatok –  7. apríla. Opäť sa tisíce ľudí na Slovensku spojili, aby podporili, pomohli. Preto  aj hlavná myšlienka tohtoročného Dňa narcisov bola venovaná poďakovaniu – poďakovaniu všetkým dobrovoľníkom, spoluorganizátorom, partnerom a prispievajúcej verejnosti. Bez nich všetkých by totiž táto zbierka nebola možná.
104 žiakov Strednej zdravotníckej školy v Michalovciach navštívilo 52 obcí Zemplína, jedna dvojica mala na starosti priestory našej školy. Žiaci v obciach a na SZŠ v Michalovciach vyzbierali 2742,99 € a odovzdali ju Lige proti rakovine v Michalovciach, Onkologickému oddeleniu NsP Š. Kukuru Michalovce, a. s.

ĎAKUJEME.

fotogaléria