marec 2024

8. ročník – Mosty bez bariér

• Ostatná aktualizácia: štvrtok, 22. september 2016, 21:45
    Napísal/a: Koordinátorky MSČK pri SZŠ: Mgr. Anna Džadová, Mgr. Martina Stanková, Mgr. Adriana Brhlíková

• 16-september-2016 22:07

Tak ako po minulé roky, aj v tomto školskom roku sme sa zúčastnili už 8. ročníka podujatia – Mosty bez bariér v Pribeníku. Akciu organizuje KSK. Ide o festival tvorivosti a spolupráce zdravotne znevýhodnených a zdravých mladých ľudí, ktorá sa konala 14.9.2016.Plagát

Podujatie sa konalo v krásnom prostredí, v areáli SOŠ v Pribeníku, ktorá sídli v priestoroch kaštieľa Majláthovcov. Zišli sa tam študenti zo 48 škôl, ktorých zriaďovateľom je KSK, 6 špeciálnych škôl, 5 domovov sociálnych služieb a jedno centrum voľného času.
Celodenný festival ponúkal  ukážky remesiel, kadernícke a kozmetické prezentácie, módne prehliadky, barmanskú šou, gurmánske špeciality, športové súťaže, jazdeckú školu, aranžovanie kvetín, vystúpenia mladých umelcov.  O program sa postarali študenti košických konzervatórií, ale aj ďalší stredoškoláci, ktorí sa venujú tancu,  hudbe a divadlu. Je to jedinečná príležitosť, aby sa na jednom mieste stretlo veľké množstvo mladých ľudí z celého kraja a vzájomne sa inšpirovali svojimi úspechmi. Program uzavrel svojím vystúpením Robo Šimko so svojou kapelou.
Naša škola sa prezentovala  ako mobilná hliadka prvej pomoci, v počte 4 žiačky zo IV.ZA – R. Jarabeková, C. Hornyáková, N. Lešková a Š. Matyásová v doprovode vyučujúcej Mgr. A. Brhlíkovej.
Podujatiu prialo aj krásne letné počasie, ktoré dotváralo celú atmosféru tohto výnimočného dňa.
Tešíme sa na ďalší ročník.