marec 2024

Si pripravený povedať áno?

Napísal/a: Mgr. Anna Džadová, Mgr. Martina Stanková, jazyková korekcia PhDr. Bibiána Lojanová

• 02-marec-2023 06:02
Valentínska kvapka

Slovenský Červený kríž sa viac ako 60 rokov venuje osvetovým aktivitám v oblasti bezpríspevkového darcovstva krvi. Už 28 rokov, vždy vo februári, pripomína kampaňou Valentínska kvapka krvi potrebu pravidelných darcov krvi a neustáleho získavania nových darcov krvi medzi zdravými ľuďmi.

Snáď každý z nás má vo svojom okolí darcu krvi. Alebo naopak, pozná niekoho, kto krv druhého človeka potreboval, a tá mu zlepšila zdravie, či doslova zachránila život. A sú medzi nami aj ľudia, ktorí si na vlastnej koži vyskúšali obe situácie.

Aneta Parišková ako ambasádorka darcovstva krvi a donedávna aj darkyňa krvi už vyše desať rokov pomáha počas kampaní šíriť myšlienku bezpríspevkového darcovstva krvi. Sama cíti veľkú vďačnosť a úctu ku každému človeku, ktorý využije možnosť darovať krv a pomôže tak pacientom, ktorí ju potrebujú.

Študenti Strednej zdravotníckej školy v Michalovciach sa 16. februára, 23. februára, 28. februára a 2. marca 2023 zúčastnili tejto nádhernej akcie na Hematologicko- transfúziologickom oddelení Nemocnice Svet zdravia v  Michalovciach. Valentínsku atmosféru bolo cítiť všade: „samé srdiečka, červené maky, balóny či sladkosť.“ Kampane sa zúčastnili triedy III.PSA, III.PSB, III.M, IV.PSA, IV.PSB,  IV.M, IV.F v počte 40 študentov.

Ďakujeme.