Vzdelávacie aktivity v spolupráci so Slovenskou nadáciou pre UNICEF

Napísal/a: PhDr. Martina Ďurišinová, jazyková korekcia PhDr. Bibiána Lojanová

• 13-december-2022 23:03
Vzdelávacie aktivity v spolupráci so Slovenskou nadáciou pre UNICEF

Dňa 7.12.2022 na našej škole boli pripravené a zrealizované vzdelávacie aktivity v rámci plnenia kritérií programu „Škola priateľská k deťom“.

Koordinátor pre školy UNICEF Slovensko pán Mgr. Filip Mroč, priblížil žiakom témy „Migrácia a jej dopady na vzdelávanie“ a „Podvýživa a jej dopady...“. Žiaci mali možnosť dozvedieť sa o dôležitosti humanitárnej pomoci, o tom ako žijú ich vrstovníci v krajinách zmietaných vojnami a pustošených prírodnými katastrofami, ako aj o tom, ako pomáha UNICEF.