Exkurzia farmaceutických laborantov v nemocničnej lekárni

Napísal/a: PharmDr. Martina Jusková, jazyková korekcia Mgr. Stanislava Markovičová

• 23-február-2023 09:47
Exkurzia farmaceutických laborantov  v nemocničnej lekárni

Dňa 22.2.2023 sa žiaci IV.FL zúčastnili exkurzie v nemocničnej lekárni Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach.

Žiakov privítala PharmDr. Vlasta Gálová PhD., ktorá spolu s kolektívom farmaceutov a farmaceutických laborantov previedla žiakov oddeleniami lekárne. Žiaci navštívili oddelenie Prípravy humánnych liekov, oddelenie Prípravy sterilných humánnych liekov, oddelenie Prípravy cytostatík, oddelenie Klinickej farmácie, oddelenie Kontroly humánnych liekov. Na každom oddelení sa žiaci oboznámili s činnosťami, ktoré v konečnom výsledku zabezpečili prípravu a výrobu liekov pre detských pacientov nemocnice. Vďaka ústretovým odborníkom v tejto lekárni žiaci videli aj realizovali výkony, ktoré sa v bežných podmienkach praxe nevykonávajú. Náš obdiv a vďaka patrí zamestnancom tejto lekárne, ktorí prácou s nebezpečnými liečivami pomáhajú hlavne detským onkologickým pacientom.

Exkurzia žiakov pokračovala vo Východoslovenskom múzeu, kde navštívili expozíciu Príroda Karpát. V tejto časti exkurzie sa žiaci oboznámili s bohatou flórou východného Slovenska.