Za krajší interiér školy

• Ostatná aktualizácia: nedeľa, 11. september 2016, 19:14
    Napísal/a: PhDr. Gabriela Jenčiková, Mgr. Jana Hrehová, Mgr. Alena Michalovová

• 11-september-2016 19:12

Človek od nepamäti pretváral prostredie, v ktorom žil. Všetko sa to dialo za nejakým účelom. Svojou činnosťou uskutočňoval zmeny v prostredí, pretváral a menil ho. Takisto školské prostredie pôsobí na osobnosť žiaka, ovplyvňuje spôsob života, jeho konanie a myslenie. Myslíme si, že vytváranie príjemného prostredia v škole iste spríjemní pobyt nám všetkým. V spolupráci s koordinátorom ENV a žiakmi my za Interiér školy chceme priestor školy na začiatku školského roka skultúrniť napr. vysádzaním kvetov, novým označením tried, ale aj odstránením nepotrebných panelov, skríň.... Chceme sa podieľať aj na skrášlení okolia školy.

Vás žiakov chceme zapojiť do výzdoby školy pri vianočných, veľkonočných sviatkoch, aj pri rozlúčke so štvrtákmi. Veríme, že medzi Vami je veľa šikovných a talentovaných a určite nám pomôžete pri príprave pomôcok k výzdobám. Už vopred sa tešíme na spoluprácu pri rôznych akciách. Myslíme si, že vybavenie školy je na vysokej úrovni či už projekciou, audiovizuálnou technikou, moderným dizajnom v triedach, učebnými pomôckami, a preto Vás chceme poprosiť, aby sme sa všetci k tomuto vybaveniu v škole správali tak ako k vlastnému. Neberme ho ako samozrejmosť a skúsme školu brať ako NAŠU. Uvedomujeme si, že veľký význam má správny vzor. Učiteľ je autorita, na ktorej spočíva zodpovednosť usmerniť zložité správanie žiakov. Veríme, že aj na strane pedagógov a žiakov je množstvo zaujímavých nápadov na skultúrnenie prostredia školy, ktoré by sme mohli spoločne po posúdení v budúcom školskom roku zrealizovať. Všetky nápady je možné napísať v tomto formulári:

Spoločnými silami a nápadmi vytvoríme prostredie, ktoré nás bude pozitívne motivovať v práci. Za interiér školy sa tešíme na spoluprácu s Vami.