Horovov Zemplín

• 24-október-2022 06:54
Horovov Zemplín 2022

HOROVOV ZEMPLÍN 2022

„Poézia je, keď emócia nájde svoje myšlienky a myšlienka nájde slová.“

(Robert Lee Frost, americký básnik)

Nádherné slová, myšlienky a emócie prúdili veršami študentov Strednej zdravotníckej školy v Michalovciach, keď si dňa 20. 10. 2022 zmerali svoje umelecké sily v prednese básní na počesť nášho rodáka Pavla Horova. Horovov Zemplín je jednou z obľúbených súťaží žiakov našej školy, čomu svedčili aj samotné umelecké prednesy. Svojou prítomnosťou nás potešila aj pani zástupkyňa Mgr. Martina Čupalková.

Výkony žiakov boli obdivuhodné a odborná porota v zložení PhDr. Bibiána Lojanová, Mgr. Zuzana Mattová, Mgr. Adela Makšimová a PhDr. Petra Delaporta mala čo robiť, aby spomedzi všetkých talentov vybrala tie naj.

Po vypočutí si pestrého výberu básní a po následnej porade porota udelila
1. miesto Vivien Balogáčovej z II.M,
2. miesto Dominike Tomkovej z II.PSB,
3. miesto Sidónii Balogovej z IV.PSA
a cenu poroty za pôsobivý prednes Veronike Krátkej z I.PSA.

Výherkyne si okrem dobrého pocitu so sebou odniesli aj diplomy a vecné ceny. Víťazi budú našu školu reprezentovať na okresnom kole súťaže v umeleckom prednese poézie Horovov Zemplín, ktoré sa uskutoční 24. novembra 2022.

Prajeme veľa šťastia a poriadne si to užite! Máme z vás nesmiernu radosť. Ďakujeme!